Náš tým

Martin Pavliš – Krokodýl
vůdce kurzu

Obory: organizace, právo, hospodaření

Jsem salónní skaut, zasloužený člen kmene dospělých – na odpočinku. Ve volném čase předseda ORJ Chrudim a zástupce vedoucího střediska ve Skutči, emeritní vůdce ČK a VK Smyčka, vůdce Ekumenické lesní školy.
Mezi mé koníčky patří cestování prstem po mapě a umývání nádobí.

Radek Konečný – Pade
zástupce vůdce kurzu

Obor: vedení oddílu

Pade je jednou z významných osobností českého skutingu současné doby. Jako dlouholetý vůdce Ekumenické lesní školy je naším učitelem a rádcem. Mimo vedení několika lesních škol a dalších vzdělávacích kurzů je Pade také vůdcem oddílu v Rajhradě a bývalým předsedou okresní rady Brno-venkov. Na kurzu se s Padem setkáte během debat nad vedením oddílu a při zážitkových programech.

Štěpán Pavliš – Prófa
tajemník kurzu

Obor: vedení oddílu

Jsem student z malebné vesničky ve Východních Čechách právě sídlící v Olomouci, kde se každý den potýkám se záležitostmi v oblasti práva. Zástupuji vedoucího oddílu ve středisku Ležáky Skuteč a jsem zástupce vedoucího čekatelského a vůdcovského kurzu Smyčka.
Rád hraju na hudební nástroje, zpívám, čtu knihy a obecně se rád pohybuji mezi lidmi.

Jiří Hodek – Jura

Obor: psychologie

Bydlí ve Šlapanicích, vůdce střediska Šlapanice od roku 1999, předseda ORJ Brno – venkov, držitel OČK Zdravověda (dříve skautský lékař-instruktor), garant akreditovaných kurzů ZZA, pořádání kurzů od roku 1993. Absolvent ELŠ v roce 2014. Vede tábory, přednáší, organizuje akce. Živí se jako konzultant, kouč a školitel. Rád hraje na kytaru a jezdí na kole.

Petr Bělohoubek

Petr skautuje ve Šlapanicích, kde je vedoucím družiny a snaží se pomáhat ve vedení tamního střediska. Pracuje v kultuře, ve volném čase se učí francouzsky a sportuje. Na Vůdcovském lesním kurzu Emeis se bude věnovat myšlenkovým základům skautingu a historii.

Ondra Válek – Várec

Ondra je z Brna, kde skautuje v chlapeckém oddíle 14ka Regulus, do kterého se vrátil po asi 15 letech strávených ve smíšeném oddíle v Ochozi u Brna. Je zapálený do novodobé architektury, kterou také studuje. Na kurzu i ve svém oddíle působí jako samozvaný arbiter elegantiarum, což se vztahuje i na otázky týkající se vhodnosti a kvality humoru. Určitě ho mnohokrát potkáte ve frontě na jídlo a to i během jednoho oběda.

Barbora Pavlišová Bibi

Obor: pedagogika

Pátým rokem studuji Učitelství českého a anglického jazyka pro základní školy na Masarykově Univerzitě. Pracuji v komunitní alternativní škole, která se zaměřuje na přírodní pedagogiku, konstruktivistickou výuku a respektující přístup k žákům i učitelům. Pocházím ovšem ze Skutče a skautuji v oddíle v malé vesnici nedaleko – v Mrákotíně ve 2. oddíle Pegas. Ve volném čase ráda cestuji, vyrážím do přírody nebo do kaváren. Když se mi nikam nechce, tak si čtu nebo vařím. 🙂

Ludmila Klíčová

Obor: metodika

Pocházím z boskovického střediska, kde jsem 7 let vedla dívčí oddíl. Nyní působím na několika kurzech (RK Č.O.CH., ČK Punkva, ČK Pupava) a zároveň jsem střediskovou mediální zpravodajkou a okresní výchovnou zpravodajkou. V civilním životě jsem momentálně na mateřské dovolené a dodělávám doktorát.

Václáv Klíč – Kunhút

Obor: metodika

Pocházím ze střediska Boskovice, kde jsem zástupce střediskového vedoucího a vůdce smíšeného oddílu, který jsem před 4 lety ve vedlejší obci spoluzakládal. Dále jsem vokresní výchovný zpravodaj a působím na několika vzdělávacích akcích (RK Č.O.CH., ČK Punkva, ČLK Pupava, Ekumenická lesní škola). V osobním životě jsem výzkumný pracovník v laboratoři.

Pavel Vedra – Hakim

Obor: zdravověda

Hakim je radostný a milý člověk, který má otevřené srdce a umí naslouchat. Vždy rád vzpomíná a vypráví všem okolo o zdravovědě a vedení světlušek.

Lukáš Hejduk – Azor

Obor: vedení oddílu

Skaut z Roztok u Prahy, který s oblibou říká, že provozuje spíše moravský skauting. Po sedmi letech předal oddíl a teď se věnuje vedení střediska. V práci vyměnil vymýšlení vizí obchodů na boty za psaní politických příspěvků na sociální sítě. Určitě si s ním nezapomeňte promluvit o médiích, stojí to za to.

Martin Klecl – Mates

Obory: táboření a bezpečnost

Mates, mladá naděje českého skautingu. Velký dobrodruh. Učil se o přežití v přírodě a táboření v kurzech přežití od Jaroslava Pavlíčka. Byl účastníkem expedice na Antarktidu. Mates je pro nás takový český Bear Grylls.

Martin Hladký – Matty

Obor: pedagogika obecná, speciální, náboženská

Pochází z Hlinecka, vedl šestku – smečku vlčat, posléze se stal vůdcem střediska Hlinsko v Čechách.
V současné době bydlí i s rodinou v Židlochovicích, působí jako zástupce vůdce oddílu sv. Václava v Rajhradě, na starosti má opět vlčata.
– absolvent Ekumenické lesní školy a Instruktorské lesní školy Colegium.